MENU
  Úvodní strana > Články > Oslavte Den matek s Pandorou

Oslavte Den matek s Pandorou


Jedno z nejkrásnějších ročních období je tu. Slunce svítí, stromy se zelenají a s narůstajícími teplotami se kvapem blíží i několik významných svátků, mezi které patří i Den matek. Svátek všech maminek se tradičně slaví každou druhou neděli v květnu. Pro rok 2019 připadá Den matek na 12. května. Ať už je pro vás svátek matek významným dnem nebo ne, v tento den by nikdo z nás neměl opomenout poděkovat našim milým maminkám za ty roky lásky, trpělivosti a péče, které nám věnovaly. A čím je můžeme potěšit víc než tím, že v tento den jednoduše nezapomeneme? Pojďte s námi společně oslavit Den matek 2019 s novou kolekcí Pandora, která byla speciálně navržena a vytvořena právě k této příležitosti.

                                                                                        

                                                                                         zdroj: Theartofpandora.com

Oficiální datum pro uvedení nové Pandora kolekce na trh je 18. dubna 2019. Ve Velké Británii je ovšem malá část z této kolekce k dostání již v těchto dnech a to proto, že na základě tamní tradice se tento svátek slaví dřív.

V rámci této kolekce si pro nás Pandora připravila spoustu novinek. Kolekce se již tradičně představí jak ve stříbrném, tak zlatém - 18 karátovém provedení. Samozřejmě nemůže chybět ani rose gold. Dominují především srdíčkové a rodinné motivy, nalézt ovšem můžete i takové, které si na první pohled zrovna s tímto svátkem nespojíte, jako například motivy zvířátek. Celková různorodost kolekce je podtržena korálky na motivy pohádkových příběhů, zkrátka tedy nepřijdou ani fanynky Disney kolekce. 

             

Disney kolekce je tentokrát laděna na motivy příběhu o Aladinovi a princezně Jasmíně. Ponořte se tedy s touto kolekcí do tajů romantického, pohádkového příběhu a vydejte se s ní na fantastickou cestu plnou dobrodružství. Základem je bangle náramek, jehož zapínání je z jedné strany zdobeno ornamentem a z druhé strany logem Disney i Pandora spolu s drobnou zářící hvězdičkou. Náramek navíc nese jasné poselství: "Never Lose Your Sense of Wonder". Všechny zlaté přívěsky z této kolekce jsou zlacené 18 karátovým zlatem a doplněné spoustou miniaturních detailů, což z nich tvoří neodolatelné kousky. 

Základní kolekce možná mnohé překvapí pestrou škálou motivů. Za již typické se dají označit korálky a přívěsky v podobě dětí - holčičky a chlapečka - tentokrát ovšem v celkovém novém kabátě, které jsou spolu s promyšlenými detaily na těchto postavičkách naprosto okouzlující. Poprvé se v kolekci objevují také korálky, které nám připomínají, že bychom neměli zapomínat ani na další důležitou součást našeho života - a tím jsou naši prarodiče. Proto jim letošní kolekce Pandora vzdala hold a vytvořila jejich dokonalou podobiznu. Ačkoli se někomu může zdát, že jde o poněkud kýčovité kousky, mně prostě vykouzlily úsměv na rtech, a ten do dnešního dne přetrval. 

Z dalších zajímavých kousků můžeme vyzdvihnout korálek v podobě srdce, který se dá jednoduše popsat slovy: proč mít jeden, když můžete mít dva? Nový kousek je jedinečný tím, že je složený ze dvou samostatných kusů vložených do sebe. Je tedy jenom na vás, zda budete každý z těchto korálků nosit na svém náramku samostatně a nebo si jej složíte dohromady. Větší korálek je zhotoven ve stříbrném provedení, jehož vnější linie je zdobena nádherně se třpytícími drobnými krystaly. Menší korálek je celý z 18 karátového zlata a uprostřed se mu skví nápis s prostým, avšak důležitým vzkazem: "In my heart". 

Na většině korálků a přívěsků je zvěčněn nápis "Mom" v různých obdobách. Mnohé potěší, že součástí kolekce jsou také již tradičnější přívěsky zvěstující lásku mezi matkou a jejími dětmi, např.: "Mother" + "Son" nebo "Like Daughter" + "Like Mother". Pandora ovšem nezapomíná ani na rodinu jako takovou, proto se na některých přívěscích skví nápisy jako "Family""Sisters" apod.  

                                                                  

                                                                                                                            zdroj: Theartofpandora.com

Jak už bývá zvykem u každé Pandora kolekce, součástí nejsou pouze korálky a přívěsky, ale i samotné náramky, náhrdelníky, prstenynáušnice promyšlené a zhotovené do nejmenších detailů. Originální design je už jenom pomyslnou třešničkou na dortu. Pandora si při příležitosti Dne Matek dala opravdu záležet a vytvořila několik vskutku luxusních šperků pro obzvláště milované maminky. 

                                                                      

Za zmínku jistě stojí neotřelý, stylový a designový náramek, který se bezpochyby stane hitem této kolekce! Náramek je tvořený - na Pandoru - nezvykle robustním stříbrným řetízkem ze spojených oček, přičemž uprostřed je dekorován několika propletenými detaily s dominujícícm prvkem v podobě srdce. Další zajímavostí tohoto náramku je malý detail v podobě kulaté destičky, na kterou je možné nechat vyrýt osobní vzkaz. A co se předností týče, je asi zbytečné upozorňovat na jeho variabilitu, kdy se ideálně hodí jak ke každodennímu nošení, tak ke speciálním příležitostem. Tento náramek bude nádherným kouskem ve vaší sbírce.

Dalším působivým kouskem, na který určitě nezapomenete, je stříbrný prsten, který je tvořen (podobně jako u náramku) propleteným srdcem. Část prstýnku je navíc nádherně pokryta jemnými a neuvěřitelně se třpytícími krystaly čiré barvy, jenž vykouzlí úsměv na každé tváři. 

Za naprosto jedinečné a okouzlující z této řady považuji také dva elegantní atypické náhrdelníky, jejichž "atypičnost" jim naopak přidává na půvabu.

Pandora kolekce ke Dni matek je završena řadou náušnic, které nádherně korespondují se zbytkem kolekce. 

Jak je vidět, Pandora má svými nápady stále co nabídnout a s novou, elegantní a hlavně stylovou kolekcí podle mého rozhodně nešlápla vedle. Co si myslíte o nové kolekci ke Dni matek vy? 

                                                                                                                                                                                      

ZPĚT na přehled všech článků