MENU
  Úvodní strana > Články > Pandora šperky a jejich historie

Pandora šperky a jejich historie


Kde se vzala, tu se vzala, najednou je všude. Šperkařské značky jako Cartier nebo Tiffany jsou stálicemi na hvězdném nebi, avšak najednou jim konkuruje kdysi neznámá značka Pandora. Pojďme se tedy spolu podívat na její začátky, první úspěchy a závěrečný tah na branku, který jejich šperky dostal do šperkovnic mnohých z nás. Proč milióny lidí stojí nekonečné hodiny ve frontách jen proto, aby ulovily nejnovější kousky?

                                                                                                     

Na počátku všeho stojí jeden manželský pár, který se zamiloval do Thajska. Manželé Per a Winnie Enevoldsenovi pocházející z Dánska objevili při jedné ze svých cest do této nádherné země zajímavé šperky. Rozhodli se několik kousků nakoupit a začít je prodávat v Dánsku. Roku 1982 byl založen první obchod v oblasti Norrebrogade v Kodani. Šperky okamžitě zaujaly a manželský pár se za krátkou dobu věnoval zejména velkoobchodním aktivitám. Neotřelý styl se těšil velké oblibě. Ačkoliv je firma nejvíce známa pro své přizpůsobitelné náramky s přívěsky a korálky Pandora, poskytuje také řadu dalších doplňkových produktů jako například prsteny, náušnice, náhrdelníky atd. Pandora šperky jsou v současné době prodávány ve více než 20 zemích po celém světě. V roce 2006 Pandora otevřela svůj první obchod v Hamburku v Německu a následně také v Austrálii, v Dánsku, ve Švýcarsku, ve Spojených Státech Amerických a nyní dokonce i v Číně. Pandora zaměstnává více než 1 200 zaměstnanců po celém světě.

V momentě, kdy Per a Winnie Enevoldsenovi přesunulI svou pozornost na otevření vlastního výrobního závodu v Thajsku – Pandora Production - najalI zároveň i návrháře Lone Frandsena, aby jim pomohl vytvořit jedinečnou linii šperků.

V roce 1996, Pandora – od té doby velkoobchodní zástupce – najala druhou návrhářku, zlatnici Lisbeth En Larsen, která pracovala s Lonem Frandsenem, aby vytvořili Pandořin charakteristický rys a přizpůsobili náramky. Roku 2000 přišla Pandora s novým konceptem. Začali vyrábět unikátní stříbrné a skleněné korálky, které si zákazníci mohli nakoupit a sestavit si tak svůj jedinečný stříbrný náramek. Obrovský boom na sebe nenechal dlouho čekat. Původně rodinná firma roku 2003 dobyla USA a roku 2004 Austrálii a Německo. Zákazníci byli novým konceptem doslova uchváceni. První manufaktura již zdaleka nedostačovala na výrobu, takže v několika následujících letech museli postavit hned několik továren.

V roce 2008 Pandora představila novou kolekci šperků s názvem “LovePods“, které byly vyrobené výhradně z 18k zlata a drahých kamenů jako jsou diamanty, ametyst, peridot, křemen, citrín, spinel a topaz. Kolekce LovePods nabízela výběr prstenů, které se mohly spojovat a skládat dohromady, čímž mohly vytvořit jedinečný vzhled. Kolekci vytvořili zlatníci Mads Trolle a Le Gray Antony a obsahovala také řadu náhrdelníků, přívěsků, náramků a náušnic.

Každá kolekce Pandora je výjimečná tím, že obsahuje široký sortiment prstenů, náušnic i náhrdelníků, které jsou určeny, aby ladily s ostatními přívěsky Pandora. 

V současné sobě nejvíce září kolekce s názvem "Reflexions", v níž naleznete nejen tradiční korálky a přívěsky - ovšem s celkovým novým designem - ale také náramky a bezpečnostní řetízky.

                                                                   

 

ZPĚT na přehled všech článků