MENU
  Úvodní strana > Články > Výběr správné velikosti prstenu

Výběr správné velikosti prstenu


Způsoby, pomocí kterých můžete zjistit správnou velikost prstýnku je několik. Nejpřesnější metoda je pomocí klenotnických kroužků, které jsou dostupné v každém zlatnictví. Pokud tuto možnost nemáte, můžete správnou velikost určit jednoduše pomocí provázku nebo změřením vnitřního průměru prstýnku, který nosíte.

1. KLENOTNICKÉ KROUŽKY

Nejpřesnější metoda je pomocí klenotnických kroužků, jenž mají v každém zlatnictví. Celá řada kovových kroužků je umístěna na svazku a Vy si postupně zkoušíte, který kroužek Vám vyhovuje na prst. Zjistíte hodnotu 1-36.

 Klenotnické kroužky

2. MĚŘENÍ VNITŘNÍHO PRŮMĚRU PRSTENU

Změřte si vnitřní průměr stávajícího prstýnku a v následující tabulce k němu najděte odpovídající číslo prstýnku.

 

3. MĚŘENÍ POMOCÍ PROVÁZKU

Provázkem obtočíte prst a místo překřížení provázku označíte fixem. Rozložený provázek změříte pravítkem. Naměřená hodnota je výsledná velikost prstenu.

Pozor! Pamatujte na to, že prsten budete muset přetáhnout přes kloub. Nemějte prst provázkem příliš přiškrcený.
Pozor! U širších prstenů (cca 8 mm a více) objednejte o jedno číslo větší velikost.
Pozor! Tloušťka prstu se během dne může mírně měnit. Nejpřesněji velikost prstenu změříte při pokojové teplotě, a když nejste bezprostředně po nějaké namáhavé činnosti.

 

  

TIP: POKUD CHCETE ZKOMBINOVAT VÍCE PRSTENŮ NA JEDNOM PRSTU MUSÍ BÝT O ČÍSLO VĚTŠÍ NEŽ JE VAŠE OBVYKLÁ VELIKOST. ROVNĚŽ U ŠIRŠÍCH PRSTENŮ JE POTŘEBA PRSTEN O VELIKOST VĚTŠÍ NEŽ JE OBVYKLÁ VELIKOST.

ZPĚT na přehled všech článků