MENU
  Úvodní strana > Články > Rady pro začínající sběratele Pandora šperků

Rady pro začínající sběratele Pandora šperků


Ne každý, kdo dostane náramek Pandora k svátku či narozeninám, ví jak s ním zacházet - je zde široký výběr různých druhů, tvarů a využití. Právě pro všechny nováčky jsem sepsala pár užitečných rad, které byste v začátcích mohli potřebovat. Popularita Pandora náramku a korálků spočívá v hodnotě každého korálku, jenž má osobní kouzlo především pro jeho nositelku. Korálky své nositelce připomínají významné příležitosti či pro ni mají osobní význam. Společnost Pandora uvádí na trh několikrát ročně novou kolekci korálků a šperků.

 

JAK FUNGUJE PANDORA NÁRAMEK? 

1. Nejdříve je potřeba si vybrat náramek, na který budete navlékat korálky. Nahoře je vyobrazený nejpopulárnější model typického Pandora náramku. V dnešní době máte na výběr různé typy stříbrných, kožených a zlatých náramků. 

2. Máte-li vybrán náramek, tak pokračujete výběrem korálků. Korálky můžou být skleněné z benátského skla Murano, stříbrné či zlaté. Aby jste zabránili pohybu korálků po celé délce náramku, tak je potřeba na závity v středové části náramku umístit stoppery, neboli klipy. Náramek pak budete mít rozdělen do tří symetrických sekcí a navíc zabráníte sklouznutí korálků na spodní část zápěstí. 

3. Vaši sbírku korálků můžete doplnit o visací stříbrné přívěsky či korálky s krystaly Swarovski, jenž dodají náramku šmrnc. Máte-li na náramku větší počet korálků rozhodně doporučujeme využít bezpečnostní řetízek. Bezpečnostní řetízek se umisťuje na konce náramku a při jeho sundání zabraňuje ztrátě vaši jedinečné sbírky korálků. Máte-li na náramku menší prázdná místa můžete je vyplnit pomocí spacerů, což jsou drobné stříbrné korálky za příznivou cenu.

JAK URČIT DÉLKU PANDORA NÁRAMKU? 

Určit správnou délku Pandora náramku není jednoduché. Délka náramku závisí na počtu a typu korálků, jenž plánujete na svém Pandora náramku nosit. Rovněž je důležité preferujete-li náramek spíše volnější nebo raději ho nosíte těsněji. K změřenému obvodu zápěstí doporučujeme připočíst cca 2 cm. V případě, že váháte mezi dvěma délkami, doporučujeme spíše zvolit náramek delší - v případě potřeby je možné jej zkrátit u zlatníka či dokoupit korálek:-) Rovněž je potřeba vzít v úvahu, že se náramek nošením vytáhne cca o 0.5 cm a změkne. 

Kožený náramek se vytáhne více než náramek stříbrný - dle naší zkušenosti o 1-1.5 cm v závislosti na počtu korálků.

 

JAK MŮŽETE JEŠTĚ VYUŽÍT VAŠE PANDORA KORÁLKY? 

Pro dokonale sladění můžete navléci Pandora korálky a přívěsky na náhrdelník či stříbrný řetízek. Rovněž si můžete vytvořit překrásné náušnice a to pouze pomocí speciálních náušnicových háčků.

JAKÉ DALŠÍ PRODUKTY PANDORA VYRÁBÍ?

Společnost Pandora rozšířila svou nabídku korálků o prstýnky, přívěsky určené pro náhrdelníky a již hotové náušnice

ZPĚT na přehled všech článků