MENU
  Úvodní strana > Články > První náušnice pro naše nejmenší

První náušnice pro naše nejmenší


Často přemýšlíte nad tím, kdy je ten správný čas nechat své dcerce propíchnout uši? Názory odborníku se mnohokrát liší. Zatímco jedni nic nenamítají proti propichování v prvních týdnech života, jiní s tímto postupem nesouhlasí. Obecně však platí pravidlo, že ouška by se měla nechat malým dětem propichovat až po prvním očkování hexavakcínou.

Co se týče samotného propíchnutí oušek, existují dvě varianty. Buďto můžete miminku nechat ouška propíchnout jehlou nebo provést aplikaci nastřelením. U prvního nasazení se doporučuje použít náušnice, jenže se nasazují zezadu a to proto, aby se náušničky mohly zasunout současně s vytahováním jehly. V případě nastřelení, které je u mnoha maminek preferováno trvá aplikace jen několik vteřin. Miminko to méně bolí a ouška tolik nekrvácejí, ranky se tak lépe hojí a hnisají jen minimálně.

O vpichy v oušku je nutné dobře pečovat. Doporučujeme ošetřovat například odvarem z heřmánku. Ten však aplikujte opravdu jen kolem místa vpichu, jelikož vysušuje. V případě, že ouško začne výrazně hnisat či se u miminka projeví zarudnutí či vyšší teploty je nutné vyhledat pediatra. 

V případě, že uvažujete o prvním aplikaci náušniček pro vaši malou princeznu nebo již máte propíchnutá ouška a chcete princezně pořídit náušničky nové, prohlédněte si naši nabídku krásných dětských náušniček s poutavým designem.

Dětské náušnice

 

ZPĚT na přehled všech článků