MENU
  Úvodní strana > Články > Jak vybrat vhodné náušnice pro miminka?

Jak vybrat vhodné náušnice pro miminka?


Poradíme Vám, jak vybrat vhodné náušnice pro miminko. Dětské náušnice jsou totiž prvním šperkem, jenž každá malá princezna obdrží. Je tedy přirozené, že s výběrem prvních náušnic si dá každá maminka velice záležet. Před samotnou koupí prvních náušniček je dobré, projít si několik jednoduchých faktů, které pomohou ke správné volbě.


Propíchnutí ouška

Často přemýšlíte nad tím, kdy je ten správný čas nechat své dcerce propíchnout uši? Názory odborníku se mnohokrát liší. Zatímco jedni nic nenamítají proti propichování v prvních týdnech života, jiní s tímto postupem nesouhlasí. Obecně však platí pravidlo, že ouška by se měla nechat malým dětem propichovat až po prvním očkování hexavakcínou, což je přibližně mezi 3. a 6. měsícem věku. Co se týče samotného propíchnutí oušek, existují dvě varianty. První variantou je propíchnutí oušek jehlou. Při této metodě se doporučuje použít náušnice, jenže se nasazují zezadu, aby se náušničky mohly zasunout současně s vytahováním jehly. Výhodou této metody je okamžité nasazení vámi vybraných náušnic. Druhou variantou je nastřelení náušnic, které je u mnoha maminek preferováno. Tato aplikace je rychlejší, miminko to méně bolí, ouška tolik nekrvácejí a ranky se tak lépe hojí. Náušničky se do ouška zavedou nastřelovací pistolí. Miminko musí nosit nejdříve náušnice s chirurgické oceli, které jsou k tomuto zákroku používány. Po zahojení ranky jsou nastřelovací náušnice vyměněny za vámi vybrané. 

 

Jaký materiál náušnic vybrat? 

Jako první dětské náušničky doporučujeme zvolit náušnice z bílého nebo žlutého zlata. Náušnice jsou samy o sobě zárukou kvality a snášenlivost tohoto ušlechtilého kovu je u dětí velice dobrá. Zlaté náušnice jsou o něco dražší, ale budete si je předávat po generace. Náušnice jsou nejčastěji zdobeny zirkony nebo brilianty. Setkat se můžete také s dětskými náušnicemi, které jsou vyrobeny ze stříbra či oceli. Stříbrné náušnice jsou cenově výhodné, ale u některých dětí může dojít k alergické reakci. Z tohoto důvodu bývají šperky často povrchově upraveny rhodiem, jenž šperku zajistí prvotřídní lesk a hypoalergenní vlastnosti. Ocelové náušnice jsou pro vaše děti také dobrou volbou. Chirurgická ocel nevyvolává žádné alergické reakce a je odolná proti mechanickému opotřebení.  


Jaké jsou typy zapínání? 

Brizura - jedná se o nejrozšířenější a nejbezpečnější typ zapínání u prvních dětských náušnic. V závislosti na velikosti boltce lze tyto náušničky nosit až do školního věku (obvykle minimálně do 6-8 let). Náušnice se zapínají zepředu na háček a riziko rozepnutí náušnic dítětem či jejich ztráta je minimální.

Klapka - výhodou je snadné používání, bezpečnost proti samovolnému vypadnutí a estetický dojem. S ohledem na věk dítěte je u dětských náušnic použitá klapka o něco menší než běžně používané zapínání u náušnic pro dospělé. Zapínání na klapku se doporučuje pro slečny od cca 6-8 let, přičemž se dá bez problémů nosit do přibližně 14–15 let.

Puzeta - tento typ zapínání má velkou nevýhodu v jednoduchosti zapínání, kdy hrozí uvolnění náušnice a její případná ztráta. Obecně se tak puzety u dětských náušnic nedoporučují. Vylepšená varianta tohoto zapínání je na "šroubek", kdy je zapínání na náušnici umístěno pomocí závitu a tím se minimalizuje riziko ztráty. 
 


Náušnice Cutie Jewellery

Pokud Vám značka Cutie Jewellery prozatím příliš neříká, potom zbystřete svou pozornost. Dětské náušnice Cutie Jewellery jsou navrženy pro nejmenší princezny, ale jistě si přijdou na své i malé slečny. U náušnic je kladen důraz především na kvalitu materiálu, zdravotní nezávadnost a bezpečnost. Kolekce dětských náušnic tedy zajisté splní vysoké nároky rodičů. Důležitý je u náušnic také design a proto je na výběr z nepřeberného množství tvarů a barevných variant. Pro nejmenší doporučujeme volit náušnice hladké s oblými tvary, aby se nezachytávaly o oblečení či nedošlo k nechtěnému poranění miminka.  

Materiály použité při výrobě dětských šperků této značky jsou stříbro a bílé či žluté zlato se zirkony a nebo s brilianty.
 
Stříbrné náušničky jsou vyrobeny ze stříbra ryzosti 925/1000. Pro dosažení prvotřídního vzhledu a hypoalergenních vlastností jsou náušnice povrchově upraveny rhodiem. Stříbrné náušnice jsou nejčastěji zdobeny perlami či krystaly z dílny Swarovski. 

Náušničky z bílého nebo žlutého zlata jsou vyrobeny ze 14-ti karátového zlata ryzosti 585/1000 a jsou zdobeny zirkony prvotřídní kvality od firmy Preciosa a Swarovski. Náušnice z bílého zlata jsou navíc povrchově upraveny rhodiem pro zajištění perfektního vzhledu a hypoalergenních vlastností. Luxusnější modely náušnic zdobí nádherné kvalitní brilianty. 

  
Celková nabídka náušnic Cutie umožňuje, aby se náušničky Cutie Jewellery staly prvním šperkem Vaší holčičky, ale také ozdobily již slečny školního věku. Cutie Jewellery nabízí širokou nabídku náušnic od klasických typů provedených v moderním vzhledu až po designy vycházející z módy šperků pro dospělé. Dětské náušnice Cutie Jewellery jsou vyráběny v České republice a jsou symbolem špičkové kvality.

ZPĚT na přehled všech článků